• Eliminuje hemoroidy
 • Zwalcza ból, pieczenie i swędzenie
 • Zawiera wyciąg z kasztanowca
 • 100% naturalny skład

cena/jakość: 5/5

Chcesz pogłębić swoje hemoroidy? Wybierz Colosan EX – opinie po skutkach ubocznych

Nie jest to historia, którą mógłbym opowiadać na przyjęciach towarzyskich, bo, po pierwsze – raczej nie ma się czym chwalić, a po drugie – ta sprawa wywoływała u mnie spore zażenowanie. Dziś na szczęście to już tylko przeszłość, ale niech moja historia będzie przestrogę i wskazówką dla innych, którzy spotkają się kiedyś z… hemoroidami.

Pierwszy raz z hemoroidami miałem styczność w wieku 23 lat. Pamiętam ten ból jak dziś. To wcale nie jest tak, że przy hemoroidalnych problemach, ból pojawia się tylko przy wypróżnianiu! Ja czułem go cały czas! Siadając, leżąc, a już najbardziej chodząc. Nie udałem się od razu do lekarza. Poczytałem w Internecie o tym problemie i postanowiłem spróbować sobie poradzić z nim tak zwanymi „domowymi sposobami”. Kora dębu rzeczywiście uśmierzała ból na jakiś czas. Ale nie pomogła definitywnie pozbyć się niechcianych intruzów, które za dobre zadomowiły się w okolicach odbytu. Oczywiście zdałem sobie sprawę, że może powinienem zmienić swój tryb życia – więcej się ruszać, wybierać spacer zamiast podróż komunikacją miejską, oderwać się trochę od tej akademickiej ławy, a po zajęciach – od łóżka w domu. Postanowiłem też wzbogacić swoją dietę o białko. Rzeczywiście, niewiele go spożywałem. Jak to przystało na studenta żywiłem się raczej szybkimi i niedrogimi fast foodami, które kojarzą się raczej z bombą cholesterolową niż białkową. Zawsze dbałem o higienę, ale teraz… chyba nawet przesadzałem z ilością kąpieli i pryszniców, których zażywałem w ciągu jednego dnia. Ale miałem już serdecznie dość. Ciągły ból przy wypróżnianiu, stałe uczucie że nie udało się zrobić tego w pełni i nieprzyjemny swąd w okolicach odbytu – na Boga! Jak z tym żyć? W dodatku przeczytałem gdzieś, że raz pojawione się hemoroidy nie znikają nigdy. Uśpione co jakiś czas znów dają o sobie bolesne znaki.

Colosan EX opinie

Postanowiłem, że mimo moich starań niefarmakologicznych – siłownie trzy razy w tygodniu, samochód odstawiony do garażu, codziennie na talerzu jakieś jajko, czy jogurt – sięgnę po jakieś leki. W aptekach jest ich tak wiele – postanowiłem, że któryś wypróbuję. Wiadomo, że w pierwszej kolejności sięgnąłem po ten, który został mi polecony. Niechcący podsłuchałem, jak moja ciocia poleca go mojej mamie (i właśnie wtedy zrozumiałem, ze na problem z hemoroidami chyba jestem skazany genetycznie). Colosan EX– tak nazywał się lek polecany przez ciocię. Poszedłem do apteki i kupiłem.

Rzeczywiście po kilku dniach stosowania po zewnętrznych hemoroidach nie było ani śladu! A ponieważ wraz z nimi zniknął ból, szybko zapomniałem o dręczącym mnie do tej pory problemie. Jak się okazało – niestety nie na zawsze. Jak tylko odstawiłem lek, hemoroidy wróciły! Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że ze zdwojoną siłą. Wtedy się załamałem. Wizja używania maści przez całe życie, żeby nie odczuwać bólu… nie brzmi zachęcająco.

Pożegnaj się z hemoroidami

Na całe moje szczęście uczelnia, na której studiowałem organizowała konferencję naukową przyszłych farmaceutów. Podczas niej, jedna z doktorantek omawiała dotyczący mnie problem hemoroidów. Z przeprowadzonych przez nią badań, które zaprezentowała publiczności wynikało, że świetnymi rekomendacjami cieszy się lek Varosin Forte Max. „Niech stracę” – pomyślałem i poszedłem do apteki, by sprawdzić działanie tego lek cudu.

Dziś mam 41 lat i do dziś dziękuję mojemu profesorowi, że wręcz zmusił mnie, abym wtedy udał się na tę konferencję farmaceutów, jako reprezentant naszego rocznika. Gdyby mnie tam nie było, być może nigdy nie dowiedziałbym się nawet o istnieniu Varosin Forte Max i do dziś – za przeproszeniem – płakałbym, oddając co rano stolec. Dlatego wszystkim, którzy mają ten sam problem, co ja kiedyś – szczerze polecam Varosin Forte Max. Daję 5!

10 Odpowiedzi do Chcesz pogłębić swoje hemoroidy? Wybierz Colosan EX – opinie po skutkach ubocznych

 1. sobczu pisze:

  O ile jestem mocnym przeciwnikiem takich chemicznych pożywek tzn. suplementów diety – a to z tego powodu, że przecież to wszystko można zrobić samemu, na własną rękę, i o wiele lepiej. Wystarczy tylko samemu sobie ustalić jakąś dietę, sprawdzać ją i się jej po prostu trzymać.

 2. gornik3 pisze:

  Z doświadczenia (i opinii znajomych) mogę rzecz, że nie polecam stosować jakichkolwiek suplementów diety na hemoroidy. Nie tędy droga.

 3. Alexonn pisze:

  Colosan Ex, ech, kojarzę, niezbyt ciekawa sprawa.

 4. Serafinn pisze:

  Nigdy bym nie pomyślał by skorzystać z suplementu diety jak Colosan Ex do leczenia hemoroidow! Przecież mogłoby to zająć całe miesiące.

Dodaj komentarz