NIE dla tego środka. Procto Hemolan czopki – opinie po rozczarowaniu

Witajcie, mam na imię Barbara i jestem kobietą po pięćdziesiątce. Chciałam się podzielić z Wami moją opinią o leku Procto hemolan w czopkach. Jak wiadomo jest to lek na hemoroidy. Z tym problemem zaczęłam się zmagać od kilku miesięcy. Zaczęło się od delikatnych krwawień raz na kilka dni, a w kulminacyjnym momencie te krwawienia występowały na prawdę bardzo, bardzo często. Postanowiłam iść do lekarza, ale on skierował mnie na kolonoskopię. Ja nie jestem w stanie w ogóle sobie wyobrazić tego zabiegu więc nawet nie brałam pod uwagę, że rzeczywiście mogłabym jechać do szpitala i wykonać to badanie. 

Wtedy kupiłam w aptece Procto hemolan, tak jak już zresztą wspomniałam o tym na początku.

Procto Hemolan czopki opinie

Zdecydowałam się na czopki – wydawały mi się bardziej skuteczne w walce z hemoroidami a niżeli maść. Używałam przez kilka tygodni tego leku i oczywiście według wskazówek na ulotce. Pierwsze kilka dni było bardzo niezręczne, ponieważ nie byłam przyzwyczajona do aplikacji czopków, natomiast po kilku dniach, można powiedzieć, że nie wiązało się to już z aż takim dyskomfortem. No i wiadomo – czego sie nie zrobi, aby wyleczyć taki problem. Każdy kto się zmaga z hemoroidami zdaje sobie sprawę z tego jakie jest to uciążliwe. Dlatego mimo, że nie widziałam większej poprawy zdrowia po upływie 2/3 tygodni, to i tak dalej korzystałam z tego leku, w nadziei, że zadziała.

Niestety, nie wiem dlaczego, ale procto hemolan w czopkach nie przyniósł spodziewanych rezultatów. Owszem, lekko złagodził dyskomfort związany z hemoroidami, ale nie zahamował krwawienia. Po kilku tygodniach stwierdziłam, że dalsza aplikacja nie ma większego sensu, gdyż nie dosyć, że wiąże z wydatkami finansowymi na coś, co nie zbyt działa, to jeszcze przedłuża czas, w którym nie leczę skutecznie mojej przypadłości.

W taki sposób, po około dwóch miesiącach trafiłam na inny lek Varosin Forte Max.

Nim tym razem cokolwiek zamówiłam przesiedziałam chyba z tydzień, żeby dokładnie wszystko przewertować, jednak nie mogłam przyczepić się do niczego co pisali na https://varosinforte.pl/ i… spróbowałam.

Varosin Forte opinie

W przeciwieństwie do poprzedniego specyfiku, była to maść, a nie czopki. Mimo mojej obawy, że maść nie zadziała, to postanowiłam ją wypróbować. Oczywiście stosowałam ją według zaleceń opisanych na opakowaniu.

Podobnie jak w przypadku czopków, przez pierwszy tydzień stosowania kremu, nie widziałam innych skutków, prócz brak bólu i swędzenia. Jednak po drugim tygodniu regularnego smarowania tych okolic maścią, krwawienie zaczęło występować zauważalnie rzadziej. Ograniczyło się do kilku razy w tygodniu. Po kolejnych dniach i tygodniach stosowania kremu Varosin Forte Max krwawienia występują raz na jakiś czas ( może raz na tydzień lub półtorej tygodnia). Nie zakończyłam jeszcze pełnej kuracji, ale już jestem w stanie polecić Wam ten lek, ponieważ widzę i odczuwam na własnej skórze dobroczynne działanie tego specyfiku.

Podsumowując, aktualnie jestem bardzo zadowolona z leku jaki stosuję i mimo, że żałuję że nie zdecydowałam się na niego za pierwszym podejściem to ciesze się że w końcu nie odczuwam dyskomfortu związanego z krwawieniami i bólem w tych okolicach. Jestem dużo bardziej spokojna i polecam Varosin wszystkim, którzy walczą z hemoroidami.