• Eliminuje hemoroidy
 • Zwalcza ból, pieczenie i swędzenie
 • Zawiera wyciąg z kasztanowca
 • 100% naturalny skład

cena/jakość: 5/5

NIE dla tego środka. Procto Hemolan czopki – opinie po rozczarowaniu

Witajcie, mam na imię Barbara i jestem kobietą po pięćdziesiątce. Chciałam się podzielić z Wami moją opinią o leku Procto hemolan w czopkach. Jak wiadomo jest to lek na hemoroidy. Z tym problemem zaczęłam się zmagać od kilku miesięcy. Zaczęło się od delikatnych krwawień raz na kilka dni, a w kulminacyjnym momencie te krwawienia występowały na prawdę bardzo, bardzo często. Postanowiłam iść do lekarza, ale on skierował mnie na kolonoskopię. Ja nie jestem w stanie w ogóle sobie wyobrazić tego zabiegu więc nawet nie brałam pod uwagę, że rzeczywiście mogłabym jechać do szpitala i wykonać to badanie. 

Wtedy kupiłam w aptece Procto hemolan, tak jak już zresztą wspomniałam o tym na początku.

Procto Hemolan czopki opinie

Zdecydowałam się na czopki – wydawały mi się bardziej skuteczne w walce z hemoroidami a niżeli maść. Używałam przez kilka tygodni tego leku i oczywiście według wskazówek na ulotce. Pierwsze kilka dni było bardzo niezręczne, ponieważ nie byłam przyzwyczajona do aplikacji czopków, natomiast po kilku dniach, można powiedzieć, że nie wiązało się to już z aż takim dyskomfortem. No i wiadomo – czego sie nie zrobi, aby wyleczyć taki problem. Każdy kto się zmaga z hemoroidami zdaje sobie sprawę z tego jakie jest to uciążliwe. Dlatego mimo, że nie widziałam większej poprawy zdrowia po upływie 2/3 tygodni, to i tak dalej korzystałam z tego leku, w nadziei, że zadziała.

Niestety, nie wiem dlaczego, ale procto hemolan w czopkach nie przyniósł spodziewanych rezultatów. Owszem, lekko złagodził dyskomfort związany z hemoroidami, ale nie zahamował krwawienia. Po kilku tygodniach stwierdziłam, że dalsza aplikacja nie ma większego sensu, gdyż nie dosyć, że wiąże z wydatkami finansowymi na coś, co nie zbyt działa, to jeszcze przedłuża czas, w którym nie leczę skutecznie mojej przypadłości.

W taki sposób, po około dwóch miesiącach trafiłam na inny lek Varosin Forte Max.

Nim tym razem cokolwiek zamówiłam przesiedziałam chyba z tydzień, żeby dokładnie wszystko przewertować, jednak nie mogłam przyczepić się do niczego co pisali na https://varosinforte.pl/ i… spróbowałam.

Varosin Forte opinie

W przeciwieństwie do poprzedniego specyfiku, była to maść, a nie czopki. Mimo mojej obawy, że maść nie zadziała, to postanowiłam ją wypróbować. Oczywiście stosowałam ją według zaleceń opisanych na opakowaniu.

Podobnie jak w przypadku czopków, przez pierwszy tydzień stosowania kremu, nie widziałam innych skutków, prócz brak bólu i swędzenia. Jednak po drugim tygodniu regularnego smarowania tych okolic maścią, krwawienie zaczęło występować zauważalnie rzadziej. Ograniczyło się do kilku razy w tygodniu. Po kolejnych dniach i tygodniach stosowania kremu Varosin Forte Max krwawienia występują raz na jakiś czas ( może raz na tydzień lub półtorej tygodnia). Nie zakończyłam jeszcze pełnej kuracji, ale już jestem w stanie polecić Wam ten lek, ponieważ widzę i odczuwam na własnej skórze dobroczynne działanie tego specyfiku.

Podsumowując, aktualnie jestem bardzo zadowolona z leku jaki stosuję i mimo, że żałuję że nie zdecydowałam się na niego za pierwszym podejściem to ciesze się że w końcu nie odczuwam dyskomfortu związanego z krwawieniami i bólem w tych okolicach. Jestem dużo bardziej spokojna i polecam Varosin wszystkim, którzy walczą z hemoroidami.

8 Odpowiedzi do NIE dla tego środka. Procto Hemolan czopki – opinie po rozczarowaniu

 1. kozioł pisze:

  Czopki biorę w ostateczności… Używałem ich w dużej mierze na początku leczenia, żeby najgorsze objawy jak najszybciej zastosować. Ale ten dyskomfort… był nie do opisania. Zresztą dobrze orientuję się, że mało kto to wytrzymuje. Dlatego większość osób poleca właśnie kremy.

 2. anita89 pisze:

  Varosin Forte nawilża chociaż trochę posmarowane miejsce?

 3. Kamil Stachowiak pisze:

  Już minęło kilka miesięcy odkąd trafiłem na ten post i po prostu dzisiaj stwierdzilem, ze musze wrocic (szukalem tego artykulu chyba z godzine, bo oczywiscie go nie zapisalem) i sie z wami podzielic moimi doswiadczeniami i przede wszystkim Wam PODZIEKOWAC. Bo to tylko dzięki wam trafiłem na https://varosinforte.pl/ i tylko dzieki Wam zamowilem te cudowna masc… Ale od poczatku… Chyba odwiedziłam już wszystkich specjalistów od hemoroidów w Polsce i używałam wszystkich dostępnych preparatów na tę przypadłośc. Nie no, oczywiście żartuje ale moja wiedza w temacie nieskutecznych metod leczenia jest naprawdę ogromna ale mam dla Was dobrą wiadomość, bo jest coś co jednak działa i mówie tu o Varosinie Forte, specjalistycznym środku dostepnym na necie. Wiadomo, nie jest jakimś magicznym lekarstwem co usunie hemoroidy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki jednak swoje skutecznie dzialanie przejawia już po dwuch tygodniach od zaczęciu stosowania. Polecam go zatem wszystkim którzy chcą się skutecznie pozbyc problemu raz na zawsze.

Dodaj komentarz