Maść, czopki, tabletki – ranking najlepszych preparatów na hemoroidy 2021

Hemoroidy to wyjątkowo dokuczliwe schorzenie dotykające zarówno kobiet jak i mężczyzn. Hemoroidy są spuchniętymi żyłami, objętymi stanem zapalnym, zlokalizowanymi bezpośrednio wokół odbytu lub w dalszej części odbytnicy. Około 50 procent dorosłych osób, w wieku około 50 lat, doświadcza dolegliwości związanych z hemoroidami. To również wyjątkowo powszechne zjawisko u kobiet w ciąży i po przebytym porodzie. Osoby nimi dotknięte, skarżą się na poważne zaburzenie komfortu normalnego funkcjonowania. Mają trudności przy wypróżnieniu, siadaniu i poruszaniu się. Hemoroidy – chociaż mają tendencję do nawracania mogą być wyleczalne. To jakiego środka się użyje celem ich leczenia ma duże znaczenie na ostateczny efekt kuracji i jej szybkość. W artykule przedstawiamy ranking 5 najczęściej wskazywanych preparatów na hemoroidy, które są wynikiem naszej ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników bloga oraz postronnych ankietowanych.

Najlepsze preparaty na hemoroidy w 2021

Ocenie poddaliśmy 5 najpopularniejszych preparatów na hemoroidy i zapytaliśmy użytkowników o opinie i ich doświadczenia z wymienionymi preparatami. Większość badanych, najlepiej oceniła Varosin Forte Max w postaci lekkiego żelu, na ostatnim miejscu znalazła się maść NeoFitoroid. Nie zdradzając natomiast reszty szczegółów, zapraszamy do szczegółów rankingu!

1. Varosin Forte Max

Po kilku tygodniach kuracji – większość ankietowanych użytkowników żelu, którzy zmagali się z dokuczliwymi i bolesnymi hemoroidami, wskazała Varosin Forte Max za jeden ze skuteczniejszych środków leczniczych. Już po dwóch tygodniach stosowania, 95% badanych wskazała poprawę jakości życia – zmniejszenie bólu i zminimalizowanie obrzęków. Dzięki naturalnym i skoncentrowanym wyciągom roślinnym (Castanea Sativia i babka lancetowa), żel jest bezpieczny w użyciu i skuteczny. Minimalizuje świąd i ból występujący podczas codziennych czynności. Działa nie tylko doraźnie, ale i długofalowo. Jedyny minus preparatu jaki wskazali badani to niezbyt dokładny opis żelu, który może wprowadzać w błąd. Na opakowaniu tubki widnieje noga pokryta żylakami – osoba, która nie zapozna się dokładnie z opisem Varosinu Forte Max – może nie wiedzieć, że jest on również wysoce skuteczny w walce z hemoroidami.

Więcej o Varosin na stronie producenta: https://varosinforte.pl/

Opinia użytkownika na temat kuracji Varosin Forte Max

„ Już podczas ciąży, lekarz ginekolog stwierdził u mnie hemoroidy. Po jakimś czasie sama zaczęłam odczuwać dyskomfort spowodowany ich obecnością. Po porodzie, który odbył się siłami natury i nie ukrywam – z ogromnym wysiłkiem, stan moich hemoroidów znacznie się pogorszył. Nie byłam w stanie siedzieć wygodnie. Doszło do tego, że hemoroidy uniemożliwiały mi karmienie dziecka w pozycji siedzącej – musiałam leżeć. Już po dwóch tygodniach stosowania żelu Varosin Forte Max, zauważyłam poprawę. Hemoroidy przestały mnie boleć i swędzieć. Mogę też powiedzieć, że według mnie, obrzęk znacznie się zmniejszył. Po miesiącu stosowania żelu – funkcjonuje normalnie. Załatwianie potrzeb fizjologicznych nie sprawia mi bólu i mogę swobodnie siedzieć na podłodze i bawić się z dzieckiem klockami. Nie wierzyłam w to, że coś bez recepty mi pomoże.”

2. Diosminex Max – tabletki

Diosminex Max

Na drugim miejscu rankingu znalazły się popularne tabletki Diosminex Max. Głównym składnikiem aktywnym preparatu jest diosmina. Część badanych, po miesiącu regularnego przyjmowania tabletek o stałych porach dnia, stwierdziła zmniejszenie obrzęku. Niestety, z uwagi na sposób przyjmowania – doustny, niektórzy zgłaszali niezadowalający efekt w odniesieniu do braku bezpośredniej ulgi, jaka występuje w przypadkach stosowania żelu na żylaki lub maści. Tabletki są skuteczne, działają od środka. Niemniej jednak nie przynoszą natychmiastowej ulgi w pieczeniu i swędzeniu okolic odbytu.

Opinia użytkownika na temat kuracji Diosminex Max

„ Po Diosminex Max sięgnąłem po wcześniejszym wypróbowaniu czopków innej firmy. Niestety, na pierwsze rezultaty przyszło mi czekać koło miesiąca. Hemoroidy co prawda zmniejszyły się i to w widoczny sposób, ale podczas kuracji nie czułem ulgi w bólu. Jestem kierowcą, wiele godzin spędzam za kółkiem. Zależy mi na czymś co da natychmiastowy efekt – obok niwelowania przyczyny, leczenie jej objawów.”

3. Criorectum

Criorectum to kuracja w formie sztyftu, który wykorzystuje metodę krioterapii miejscowej. Niestety tylko 30% badanych zauważyło trwałe efekty terapii. Sztyft co prawda, przyniósł im natychmiastową ulgę w bólu, która niestety okazała się chwilowa. Część użytkowników narzekała również na niewygodną i niekomfortową metodę aplikacji – schłodzony sztyft należy wprowadzić na kilka chwil do odbytu. Criorectum, części badanych przyniósł jedynie doraźną i chwilową pomoc w bólu i pieczeniu.

Opinia użytkownika na temat kuracji sztyftem krioterapeutycznym Criorectum

„Hemoroidy niestety nie znikły. Sztyft co prawda działa, ale tylko doraźnie. Niestety nie zauważyłem, żeby moje dolegliwości się zmniejszyły – hemoroidy nie zniknęły. Sam proces aplikacji i czyszczenia i wyparzania sztyftu po każdym użyciu jest bardzo czasochłonny. Mimo, że ulga w bólu jest niemal natychmiastowa, w moim wypadku nie stało się nic więcej.”

4. Proktosedon

Czwarte miejsce względem skuteczności zajęła maść doodbytnicza Proktosedon. Głównym aktywnym składnikiem jest hydrokortyzon. Według ulotki po 7 dniach kuracji stan zapalny znika. Użytkownicy nie stwierdzili jednak szybkiej ulgi doraźnej w postaci niwelowania pieczenia i bólu po aplikacji. Dodatkowo, niezbyt komfortowa okazała się częstotliwość aplikacji – 2 razy dziennie i dodatkowo po każdym wypróżnieniu.

Opinia użytkownika na temat leczenia maścią Proktosedon

„ Stan zapalny faktycznie minął. Niestety przez cały okres leczenia musiałam dbać o częsta zmianę bielizny. Aplikowanie maści prawie 4 razy dziennie sprawiało mi duży dyskomfort. Przy każdym pobycie w biurowej toalecie musiałam brać ze sobą torebkę z maścią. Nie doznałam również szybkiej ulgi zaraz po zastosowaniu. Chyba nie ma właściwości znieczulających i zmniejszających swędzenie.”

5. NeoFitoroid

NeoFitoroid

Według użytkowników, na ostatnim miejscu uplasowała się maść doodbytnicza NeoFitoroid. Jest środkiem na bazie naturalnych wyciągów z roślin. Tylko 15% badanych stwierdziła poprawę w zakresie mniejszego bólu i pieczenia odbytu. Jeśli chodzi o usuwanie skutków braku komfortu, czyli leczenie hemoroidów, część badanych nie zgłosiła znacznej poprawy. Za zaletę wskazywali jednak naturalny, ziołowy skład i przystępną cenę.

Opinia użytkownika na temat NeoFitoroid

„Po przeczytaniu opinii oczekiwałem dużo lepszych efektów. Maść być może działa skutecznie na niewielkie zmiany. Od kilku lat cierpię na nawracające i bolesne hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. Mimo prawie 3 tygodni stosowania maści nie zaobserwowałem większych efektów., Co prawda odczuwałem mniejsze swędzenie i zmniejszenie bólu, ale efekt nie utrzymywał się długo – ból wracał.”