• Eliminuje hemoroidy
 • Zwalcza ból, pieczenie i swędzenie
 • Zawiera wyciąg z kasztanowca
 • 100% naturalny skład

cena/jakość: 5/5

Maść, czopki, tabletki – ranking najlepszych preparatów na hemoroidy 2019

Hemoroidy to wyjątkowo dokuczliwe schorzenie dotykające zarówno kobiet jak i mężczyzn. Hemoroidy są spuchniętymi żyłami, objętymi stanem zapalnym, zlokalizowanymi bezpośrednio wokół odbytu lub w dalszej części odbytnicy. Około 50 procent dorosłych osób, w wieku około 50 lat, doświadcza dolegliwości związanych z hemoroidami. To również wyjątkowo powszechne zjawisko u kobiet w ciąży i po przebytym porodzie. Osoby nimi dotknięte, skarżą się na poważne zaburzenie komfortu normalnego funkcjonowania. Mają trudności przy wypróżnieniu, siadaniu i poruszaniu się. Hemoroidy – chociaż mają tendencję do nawracania mogą być wyleczalne. To jakiego środka się użyje celem ich leczenia ma duże znaczenie na ostateczny efekt kuracji i jej szybkość. W artykule przedstawiamy ranking 5 najczęściej wskazywanych preparatów na hemoroidy, które są wynikiem naszej ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników bloga oraz postronnych ankietowanych.

Najlepsze preparaty na hemoroidy w 2019

Ocenie poddaliśmy 5 najpopularniejszych preparatów na hemoroidy i zapytaliśmy użytkowników o opinie i ich doświadczenia z wymienionymi preparatami. Większość badanych, najlepiej oceniła Varosin Forte Max w postaci lekkiego żelu, na ostatnim miejscu znalazła się maść NeoFitoroid. Nie zdradzając natomiast reszty szczegółów, zapraszamy do szczegółów rankingu!

1. Varosin Forte Max

Po kilku tygodniach kuracji – większość ankietowanych użytkowników żelu, którzy zmagali się z dokuczliwymi i bolesnymi hemoroidami, wskazała Varosin Forte Max za jeden ze skuteczniejszych środków leczniczych. Już po dwóch tygodniach stosowania, 95% badanych wskazała poprawę jakości życia – zmniejszenie bólu i zminimalizowanie obrzęków. Dzięki naturalnym i skoncentrowanym wyciągom roślinnym (Castanea Sativia i babka lancetowa), żel jest bezpieczny w użyciu i skuteczny. Minimalizuje świąd i ból występujący podczas codziennych czynności. Działa nie tylko doraźnie, ale i długofalowo. Jedyny minus preparatu jaki wskazali badani to niezbyt dokładny opis żelu, który może wprowadzać w błąd. Na opakowaniu tubki widnieje noga pokryta żylakami – osoba, która nie zapozna się dokładnie z opisem Varosinu Forte Max – może nie wiedzieć, że jest on również wysoce skuteczny w walce z hemoroidami.

Więcej o Varosin na stronie producenta: https://varosinforte.pl/

Opinia użytkownika na temat kuracji Varosin Forte Max

„ Już podczas ciąży, lekarz ginekolog stwierdził u mnie hemoroidy. Po jakimś czasie sama zaczęłam odczuwać dyskomfort spowodowany ich obecnością. Po porodzie, który odbył się siłami natury i nie ukrywam – z ogromnym wysiłkiem, stan moich hemoroidów znacznie się pogorszył. Nie byłam w stanie siedzieć wygodnie. Doszło do tego, że hemoroidy uniemożliwiały mi karmienie dziecka w pozycji siedzącej – musiałam leżeć. Już po dwóch tygodniach stosowania żelu Varosin Forte Max, zauważyłam poprawę. Hemoroidy przestały mnie boleć i swędzieć. Mogę też powiedzieć, że według mnie, obrzęk znacznie się zmniejszył. Po miesiącu stosowania żelu – funkcjonuje normalnie. Załatwianie potrzeb fizjologicznych nie sprawia mi bólu i mogę swobodnie siedzieć na podłodze i bawić się z dzieckiem klockami. Nie wierzyłam w to, że coś bez recepty mi pomoże.”

2. Diosminex Max – tabletki

Diosminex Max

Na drugim miejscu rankingu znalazły się popularne tabletki Diosminex Max. Głównym składnikiem aktywnym preparatu jest diosmina. Część badanych, po miesiącu regularnego przyjmowania tabletek o stałych porach dnia, stwierdziła zmniejszenie obrzęku. Niestety, z uwagi na sposób przyjmowania – doustny, niektórzy zgłaszali niezadowalający efekt w odniesieniu do braku bezpośredniej ulgi, jaka występuje w przypadkach stosowania żelu na żylaki lub maści. Tabletki są skuteczne, działają od środka. Niemniej jednak nie przynoszą natychmiastowej ulgi w pieczeniu i swędzeniu okolic odbytu.

Opinia użytkownika na temat kuracji Diosminex Max

„ Po Diosminex Max sięgnąłem po wcześniejszym wypróbowaniu czopków innej firmy. Niestety, na pierwsze rezultaty przyszło mi czekać koło miesiąca. Hemoroidy co prawda zmniejszyły się i to w widoczny sposób, ale podczas kuracji nie czułem ulgi w bólu. Jestem kierowcą, wiele godzin spędzam za kółkiem. Zależy mi na czymś co da natychmiastowy efekt – obok niwelowania przyczyny, leczenie jej objawów.”

3. Criorectum

Criorectum to kuracja w formie sztyftu, który wykorzystuje metodę krioterapii miejscowej. Niestety tylko 30% badanych zauważyło trwałe efekty terapii. Sztyft co prawda, przyniósł im natychmiastową ulgę w bólu, która niestety okazała się chwilowa. Część użytkowników narzekała również na niewygodną i niekomfortową metodę aplikacji – schłodzony sztyft należy wprowadzić na kilka chwil do odbytu. Criorectum, części badanych przyniósł jedynie doraźną i chwilową pomoc w bólu i pieczeniu.

Opinia użytkownika na temat kuracji sztyftem krioterapeutycznym Criorectum

„Hemoroidy niestety nie znikły. Sztyft co prawda działa, ale tylko doraźnie. Niestety nie zauważyłem, żeby moje dolegliwości się zmniejszyły – hemoroidy nie zniknęły. Sam proces aplikacji i czyszczenia i wyparzania sztyftu po każdym użyciu jest bardzo czasochłonny. Mimo, że ulga w bólu jest niemal natychmiastowa, w moim wypadku nie stało się nic więcej.”

4. Proktosedon

Czwarte miejsce względem skuteczności zajęła maść doodbytnicza Proktosedon. Głównym aktywnym składnikiem jest hydrokortyzon. Według ulotki po 7 dniach kuracji stan zapalny znika. Użytkownicy nie stwierdzili jednak szybkiej ulgi doraźnej w postaci niwelowania pieczenia i bólu po aplikacji. Dodatkowo, niezbyt komfortowa okazała się częstotliwość aplikacji – 2 razy dziennie i dodatkowo po każdym wypróżnieniu.

Opinia użytkownika na temat leczenia maścią Proktosedon

„ Stan zapalny faktycznie minął. Niestety przez cały okres leczenia musiałam dbać o częsta zmianę bielizny. Aplikowanie maści prawie 4 razy dziennie sprawiało mi duży dyskomfort. Przy każdym pobycie w biurowej toalecie musiałam brać ze sobą torebkę z maścią. Nie doznałam również szybkiej ulgi zaraz po zastosowaniu. Chyba nie ma właściwości znieczulających i zmniejszających swędzenie.”

5. NeoFitoroid

NeoFitoroid

Według użytkowników, na ostatnim miejscu uplasowała się maść doodbytnicza NeoFitoroid. Jest środkiem na bazie naturalnych wyciągów z roślin. Tylko 15% badanych stwierdziła poprawę w zakresie mniejszego bólu i pieczenia odbytu. Jeśli chodzi o usuwanie skutków braku komfortu, czyli leczenie hemoroidów, część badanych nie zgłosiła znacznej poprawy. Za zaletę wskazywali jednak naturalny, ziołowy skład i przystępną cenę.

Opinia użytkownika na temat NeoFitoroid

„Po przeczytaniu opinii oczekiwałem dużo lepszych efektów. Maść być może działa skutecznie na niewielkie zmiany. Od kilku lat cierpię na nawracające i bolesne hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. Mimo prawie 3 tygodni stosowania maści nie zaobserwowałem większych efektów., Co prawda odczuwałem mniejsze swędzenie i zmniejszenie bólu, ale efekt nie utrzymywał się długo – ból wracał.”

7 Odpowiedzi do Maść, czopki, tabletki – ranking najlepszych preparatów na hemoroidy 2019

 1. Goya, warszawa pisze:

  Wszędzie szukałam opinii o Criorectum… Formuła wydawała mi się bardzo ciekawa, ale te zapewnienia. że natychmiastowo likwiduje hemoroidy… Nie wydawało mi się to badzo przekonujące.
  Dzięki, że rozwialiście moje wątpliwości, teraz już nie będe musiała się zastanawiać, czy warto go kupić. Myślę, że zainwestuje w coś innego.

 2. Alli pisze:

  Nie miałam pojęcia, że Varosin Forte Max działa też na hemoroidy!!! Całkowicie przypadkowo natknęłam się ten ranking, a Varosin kupiłam już jakiś czas temu, jak był na promocji i używałam go, gdy moje nogi w ostatnim trymestrze ciąży spuchły jak beczki… Co prawda jestem po porodzie, ale hemoroidy same z siebie zniknąć nie chciały. Zostało mi jeszcze trochę maści, już wiem jak ją wykorzystać. 😉

  • Ronald1967 pisze:

   Gdzie kupiłaś go na pormocji?
   Znalazłem ofertę na olx, bardzo tanio, ale nie wiem, czy to ten sam krem, czy może podróbka.

   • Alli pisze:

    Na oficjalnej stronce go zamówiłam. https://varosinforte.pl/ to chyba jedyna strona.
    Ja bym na Twoim miejscu nie kupowała z niepewnego źródła. Ludzie często i gęsto zapominają, jak ważne jest odpowiednie przechowywanie leków i tym bardziej kremów po otwarciu… Ciut za wysoka temperatura i składniki mogą zacząć zmieniać swoje właściwości, a często je przecież tracą.
    Radziłabym nie oszczędzać tych 20 złoty i po prostu zamówiłabym to z oficjalnej strony. Z pewnością producent ma spcjalne wytyczne, których przestrzega podczas magazynowania kremów.

 3. Monia, śląskie pisze:

  Fitoroid ma naprawdę przystępną cenę i w zasadzie to była rzecz, która zdecydowała u mnie o zakupie. Niestety byłam w gorszym momencie swojego życia i nie mogłam przeznaczyć dużej sumy pieniędzy na leki. Tak, wiem, że to nieodpowiedzialne z mojej strony, ale zrozumcie, że nie miałam za co żyć. Zdrowie powinno być najważniejsze.
  Jednak zażywają Fitoroid niestety nie zauważyłam żadnej poprawy, co w zasadzie się przełożyło na to, że ostatecznie wydałam o wiele więcej pieniędzy niż zamierzałam. Problem nie znikał, ja musiałam szukać kolejnych preparatów, które byłyby skuteczne. A życie z hemoroidami cale nie należy do najprzyjemniejszych.
  Teraz już wiem, że powinnam była od razu zainwestować w dobre tabletki i dobry krem. Jak na razie udało mi się kupić te drugie właśnie z waszego polecenia i w zasadzie polecenia innych ludzi w internecie. Varosin zniwelował obrzęk i wysięk. Jednak czeka mnie jeszcze zakupienie tabletek, stąd moje pytanie do Was:
  Co polecacie do suplementacji/leczenia z kapsułek?

 4. Tymoti pisze:

  Lekarz mi przepisał Diosminex po zdiagnozowaniu hemoroidów. Zażywałem go jakieś… 3 miesiące, według zaleceń lekarza. Niestety cieżko jest jednoznacznie powiedzieć, w jakim stopniu mi pomógł. Jest tak jak piszecie, na pewno nie pomógł bezpośrednio na ból i pieczenie, ale lekarz na kolejnej kontrolnej wizycie stwierdził, ze obrzęk i krwawienie zmniejszyły się.
  Po swoim przygodach na chwilę obecną staram się łączyć dwie formy leków. Właśnie doustne z kremami. Nic jednak nie przyniesie takiej natychmiastowej ulgi jak chłodzący krem. Od razu mniejsze pieczenie, ból… Osoby z hemoroidami doskonale wiedza, jak okropne są objawy.
  Dwa kremy znalazły się w mojej szafce – NeoFitoroid i Varosin. Ten pierwszy skończył się bardzo szybko, drugiego jeszcze używam. Nie był tani, ale dzięki niemu mogłem przesiedzieć więcej niż 3h za jednym razem.
  Nie bójcie się kremów na hemoroidy… Zdaję sobie sprawę, że aplikacja nie należy do najprzyjemniejszych, ale ulga jest nieporównywalna.

Dodaj komentarz